Στις 15-02-2018, ημέρα Πέμπτη και ώρα 5:00 μ.μ ξεκίνησε το Αποκριάτικο Πάρτι του Σχολείου μας. Και ήταν όλοι εκεί! Οι μικροί μαθητές μαζί με τους δασκάλους τους χόρεψαν, τραγούδησαν και πέρασαν καταπληκτικά! Και φύγαν όλοι χαρούμενοι, καθώς κέρδισαν όλοι τα δώρα τους από τη λαχειοφόρο αγορά, που πραγματοποιήθηκε, χάρη στην ευγενική βοήθεια επαγγελματιών ή γονιών, ανώνυμων ή επώνυμων!

Τους ευχαριστούμε όλους!

Την Παρασκευή, στις  09-02-20128 στο Σχολείο μας , έγινε κοπή βασιλόπιτας, η οποία ήταν μια ευγενική προσφορά της κας Σωτηρίας Μόσχου , η οποία έφτιαξε τις τρεις μικρές βασιλόπιτες αλλά και χάρισε τα  δώρα στους τρεις τυχερούς , που κέρδισαν το φλουρί.

Πάντως  ο τυχερός από τους δασκάλους ήταν φέτος ο αγαπητός συνάδελφος, Κώστας Μπαλαμώτης….

digifest 3 logo
Tο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας είναι μια εκπαιδευτική εκδήλωση η οποία δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές να δημιουργήσουν και να παρουσιάσουν ψηφιακά έργα που αναπτύσσουν στο σχολείο τους.

Το Σχολείο μας, σταθερά προσανατολισμένο στη φιλοσοφία του, δηλαδή να είναι πρωτοπόρο και καινοτόμο, να αφήνει χώρο στη φαντασία μαθητών και δασκάλων, να επιδιώκει τη δημιουργία, την ελεύθερη έκφραση, να περπατά στα χνάρια της χαράς, της ζωντάνιας, έφτιαξε και είναι έτοιμες προς χρήση, τρεις αίθουσες: την αίθουσα Μουσικής, τη Βιβλιοθήκη των Δασκάλων και….το «Στολίδι» του Σχολείου μας: το Αναγνωστήριο των Μαθητών, όπου εκεί θα μπορούν, από δω και μπρος, οι μικροί μαθητές μας, να παίζουν, να ακούν μουσική και παραμύθια, να βλέπουν κουκλοθέατρο, να ζωγραφίζουν, να ….να...