Μέσα σε μια πολύ γλυκιά ατμόσφαιρα, το Σχολείο μας την Παρασκευή , 22-12-2017, παρουσίασε την Χριστουγεννιάτικη γιορτή του. Το Σχολείο μας γέμισε από μελωδικές φωνές και γελαστά πρόσωπα. Οι Μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης  μας έκαναν να γελάσουμε με τα παθήματα του Άγιου Βασίλη, οι μαθητές των μεγαλύτερων τάξεων μας τραγούδησαν τα Κάλαντα και τέλος οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης χόρεψαν με τον δικό τους τρόπο και τη δική τους έμπνευση!

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017 παρά την απρόσμενα σφοδρή κακοκαιρία, η προσέλκυση τόσο των μαθητών μας όσο και των γονιών τους ήταν αρκετά ικανοποιητική, και , έτσι πραγματοποιήθηκε η γιορτή του Σχολείου μας, προς τιμήν όσων δε λογάριασαν τη ζωή τους, ή όσων η ζωή χάθηκε, έτσι, επειδή πυροβόλησαν όποιον έβλεπαν οι στρατιώτες, κάτω από τις διαταγές της Χούντας, μια γιορτή γεμάτη ζεστασιά, παλμό και ζωντάνια.